Yeşilkent Mah. 1880. Sokak No: 60 Önay Life Residence Kat: 21 Daire: 369 Esenyurt

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ve İŞYERİ HEKİMİ BİRİM ÜCRETLERİ HAKKINDA

OSGB Firmaları Fiyatları Listesi iki şekilde oluşturulur:

Çalışma Saati Baz Alınarak OSGB Ücreti Fiyatları Listesi ile İşletmede Çalışan Kişi Başına Aylık OSGB Fiyat Teklifi

İSG Mevzuatına göre, OSGB Firmaları hizmet fiyatları listeleri ve tekliflerini çalışan sayısı başına belirlenen asgari hizmet sürelerine göre oluşturlar.

İş Güvenliği Uzmanı kişi başı olarak, Az tehlikeli sınıfta, 10 dakika, Tehlikeli Sınıfta 20 dakika, Çok tehlikeli sınıfta ise 40 dakika aylık hizmet verirler ve bir ay içerisinde toplam 180 saati aşamazlar dolayısıyla Az tehlikeli sınıfta en fazla 1000 kişiye, tehlikeli sınıfta 500, çok tehlikeli sınıfta ise 250 kişiye kadar hizmet verebilirler. İş Güvenliği Uzmanı fiyat teklifi de saat bazlı olarak ve işyeri tehlike sınıfına göre  60 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Kişi Başı ise aylık bazda 20 TL ile 50 TL arasında OSGB fiyatı teklifiverebilirler.

İşyeri hekimi kişi başı olarak, Az tehlikeli sınıfta, 5 dakika, Tehlikeli Sınıfta 10 dakika, Çok tehlikeli sınıfta ise 15 dakika aylık hizmet verirler ve bir ay içerisinde toplam 180 saati aşamazlar dolayısıyla Az tehlikeli sınıfta en fazla 2000 kişiye, tehlikeli sınıfta 1000, çok tehlikeli sınıfta ise 750 kişiye kadar hizmet verebilirler. İşyeri hekimi fiyat teklifi de  saat bazlı olarak ve işyeri tehlike sınıfına göre  100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Kişi Başı ise aylık bazda 30 TL ile 60 TL arasında OSGB fiyatları teklifi verebilirler.

OSGB Firmaları fiyat teklifleri; her iki hizmet (iş güvenliği ve iş sağlığı) birarada alındığında daha uygun bir hesaplamada çıkarılır çünkü iki branşın bir arada sinerjik çalışması maliyeti düşürecektir ve daha uygun fiyatlandırmayı sağlayacaktır…

Yetkilendirilmiş OSGB Listesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen  isgkatip.csgb.gov.tr web sitesi üzerinden ulaşılabilir. Her OSGB sadece kendi bulunduğu il ve kara komşularında hizmet verebilmektedir.

Her ilde kendi piyasa koşullarına göre fiyatlar farklı olacaktır. İstanbul OSGB Firmaları fiyatları şehrin getirdiği maliyetler ve ulaşım zorlukları nedeniyle daha yüksek olacaktır.

Osman ELİKÖTÜOĞLU

GENEL MÜDÜR

İş Güvenliği Uzmanı (B)

İş Güvenliği Bilirkişisi

Gıda  Mühendisi

Benzer Gönderiler